taekwondo.fi

Keskustelupalsta
Tänään on Keskiviikko, 01.10.2014 02:54:16

Kaikki ajat ovat UTC + 3 tuntia




Aloita uusi ketju Vastaa viestiin  [ 15 viestiä ] 
Kirjoittaja Viesti
ViestiLähetetty: Sunnuntai, 03.10.2010 19:15:23 
Poissa
 
 

Liittynyt: Torstai, 09.06.2005 15:35:06
Viestit: 122
Paikkakunta: Kokemäki
Liigan ensimmäinen osakilpailu 1/6 järjestetään Kokemäen Sataedu Areenalla (lue palloiluhalli) lauantaina 20. marraskuuta.

Toivotamme lämpimästi kaikki tervetulleiksi kilpailemaan liiga- sekä harrastajasarjoihin!

Kisakutsu sekä ilmoittautumislomake löytyy täältä:

http://kokemaki.taekwondo.fi/treenit.htm

Liigasarjoihin ilmoittaudutaan Heikille: heikki.liukkonen@gmail.com

Harrastaja- ja ilvessarjoihin ilmoittaudutaan erillisellä lomakkeella Saijalle: s.m.vuori@gmail.com


Ylös
 Profiili  
 
ViestiLähetetty: Torstai, 11.11.2010 17:31:14 
Poissa
 
 

Liittynyt: Torstai, 09.06.2005 15:35:06
Viestit: 122
Paikkakunta: Kokemäki
HUOM!

Vielä huominen päivä (12.11) aikaa ilmoittautua kauden ensimmäiseen liigakilpailuun Kokemäelle!


Ylös
 Profiili  
 
ViestiLähetetty: Maanantai, 15.11.2010 13:26:28 
Poissa
 
 
Käyttäjän avatar

Liittynyt: Perjantai, 12.12.2003 21:53:11
Viestit: 165
Paikkakunta: Herttoniemi-Helsinki
Jokohan alkaisi jotain informaatiota tapahtumasta
kohta saamaan, kun alle viikko aikaa tapahtumaan?
Aikataulua yms. (Myös liigan osalta info tervetullutta).
Tiedän kisajärjestäjien olevan täydessä työn touhussa,
olisi silti kiva saada tietoa jo aiemmin, kisajärjestys ja esitettävät liikesarjathan julkaistaan huomenna.

Ira.
Taekwondo Hwang Herttoniemi


Ylös
 Profiili  
 
ViestiLähetetty: Maanantai, 15.11.2010 16:47:33 
Poissa
 
 

Liittynyt: Torstai, 09.06.2005 15:35:06
Viestit: 122
Paikkakunta: Kokemäki
Kaikki tarvittava tieto aikatauluista, ilmoittautuneista ja arvotuista poomseista julkaistaan huomenna kun viimeisetkin tiedot saadaan ohjelmaan kirjattua. Huominenhan tosiaan on se oikea julkaisupäivä.
Siihen asti pitäydymme kisakutsussa http://kokemaki.taekwondo.fi/treenit.htm olevassa aikataulussa:

klo 9.00 – 9.30 Tuomaripalaveri
klo 9.30 – 10.00 Joukkueenjohtajien kokous
klo 10.00 – 18.00 Kilpailut

Tuomarit siis paikalle ennen yhdeksää.
Master-sarjat kisataan heti aamulla jotta saadaan tuomareita vapautettua hommiin.

Huomenna loput informaatiot. Jaksamista odotteluun :wink:


Ylös
 Profiili  
 
ViestiLähetetty: Tiistai, 16.11.2010 20:34:24 
Poissa
 
 
Käyttäjän avatar

Liittynyt: Keskiviikko, 24.07.2002 08:27:32
Viestit: 3609
Paikkakunta: Eura/Kokemäki/Lahti
Lauvantain pakkopull.. eikun -poomset:

Master: Sipjin, Jitae
Senior 2: TaeBaek, Pyong won
Senior 1: Keumgang, Sipjin
Junior: Karsinta: Chil-Jang Finaali: Pal-Jang, Koryo
Kadetit: Sa-Jang, Chil-Jang
Parit: Keumgang, Pyong won
Ryhmät: TaeBaek, Sipjin

Juniorien karsintakierros koskee vain tyttöjä, juniori pojat menevät suoraan finaaliin. Kaikissa muissakin sarjoissa mennään suoraan asiaan eli finaaliin.

_________________
Nigga I be Spike'd out, I could trip a referee
Tell by my attitude that I'm most definitely from.... Lahti!

http://www.youtube.com/watch?v=0UjsXo9l6I8


Ylös
 Profiili  
 
ViestiLähetetty: Tiistai, 16.11.2010 21:00:07 
Poissa
 
 
Käyttäjän avatar

Liittynyt: Keskiviikko, 24.07.2002 08:27:32
Viestit: 3609
Paikkakunta: Eura/Kokemäki/Lahti
Ilmoittautuneet ja esitysjärjestykset:

LIIGA

Kadetti pojat
1 5 Ritakallio, Eero Rauman Taekwondo ry FIN
2 2 Kulmala, Atte Tampereen Kumgang Taekwondo -Chun ry FIN

Kadetti tytöt
1 1 Säynäjoki, Nea Tampereen Kumgang Taekwondo -Chun ry FIN

Junior pojat
17 Seppälä, Roope Tampereen Kumgang 1 Taekwondo -Chun ry FIN
2 18 Salmi, Frans Lohjan Taekwondoseura ry FIN

Junior tytöt
1 13 Lundan, Vera Herttoniemen Taekwondo Hwang FIN
2 16 Palviainen, Hilla Espoo Hwarang Team ry FIN
3 6 Tirkkonen, Heli Budokwai / Taekwondo Team Turku FIN
4 7 Hautasuo, Noora Mansen Taekwondo Seura ry FIN
5 15 Labart, Essi Espoo Hwarang Team ry FIN
6 14 Seppälä, Vilma Tampereen Kumgang Taekwondo -Chun ry FIN
7 10 Kalkamo, Petra Tampereen Kumgang Taekwondo -Chun ry FIN
8 12 Tuhkanen, Krista Tampereen Kumgang Taekwondo -Chun ry FIN
9 11 Koivunen, Suvi Tampereen Kumgang Taekwondo -Chun ry FIN

Senior 1 miehet
1 22 Tiihonen, Aki Taekwondo Lahti FIN
2 25 Seppälä, Jani Vihti-Nummela Mudo Taekwondo seura ry FIN
3 23 Parjanen, Teo Vihti-Nummela Mudo Taekwondo seura ry FIN
4 24 Sandström, Erik Vihti-Nummela Mudo Taekwondo seura ry FIN
5 26 Lehtinen, Ville Budokwai / Taekwondo Team Turku FIN

Senior 1 naiset
1 21 Lahtinen, Terhi Lahden Taekwondo Hwang ry FIN
2 20 Parviainen, Mari Taekwondo Lahti FIN
3 19 Saviauk, Triin Budokwai / Taekwondo Team Turku FIN

Senior 2 miehet
1 32 Aura, Mikko Porin Taekwondoseura ry FIN
2 30 Germano, Toni Espoo Hwarang Team ry FIN
3 31 Heinonen, Jarno Mukwan Jyväskylä FIN

Senior 2 naiset
1 Hirose, Rina Malmin Taekwondo FIN
2 27 Lindgren, Inna Budokwai / Taekwondo Team Turku FIN
3 28 Nukari, Johanna Espoo Hwarang Team ry FIN
4 29 Hurmerinta, Riitta Mukwan Jyväskylä FIN

Master miehet
1 39 Kukkonen, Ari Tampereen Kumgang Taekwondo -Chun ry FIN
2 38 Halonen, Marco Porin Taekwondoseura ry FIN
3 41 Rejman, Kim Helsingin Taekwondoseura ry FIN
4 40 Vuorikoski, Markku Lohjan Taekwondoseura ry FIN

Master naiset
1 35 Anghelescu-Hakala, Adina Herttoniemen Taekwondo Hwang FIN
2 33 Järvinen, Varpu Kokemäen Taekwondo ry FIN
3 34 Norro, Ira Herttoniemen Taekwondo Hwang FIN

Parit
1 Mukwan Jyväskylä Team 1
31 Heinonen, Jarno
29 Hurmerinta, Riitta

2 Manse & Kumgang Team 1
9 Seppälä, Roope
8 Hautasuo, Noora

3 Tampereen Kumgang Taekwondo -Chun ry Team 1
2 Kulmala, Atte
1 Säynäjoki, Nea

4 Taekwondo Lahti Team 1
22 Tiihonen, Aki
20 Parviainen, Mari

5 Herttoniemi & Mukwan Team 1
37 Patrikainen, Ilja
36 Anghelescu-Hakala, Adina

Ryhmät
Tampereen Kumgang Taekwondo Chun
Säynäjoki, Nea
Seppälä, Vilma
Tuhkanen, Krista

_________________
Nigga I be Spike'd out, I could trip a referee
Tell by my attitude that I'm most definitely from.... Lahti!

http://www.youtube.com/watch?v=0UjsXo9l6I8


Viimeksi muokannut Erik päivämäärä Keskiviikko, 17.11.2010 12:42:31, muokattu yhteensä 1 kerran

Ylös
 Profiili  
 
ViestiLähetetty: Tiistai, 16.11.2010 22:58:34 
Poissa
 
 
Käyttäjän avatar

Liittynyt: Torstai, 11.04.2002 11:54:43
Viestit: 3865
Paikkakunta: Pääkaupunkiseutu/Kokemäki
Saija kirjoitti:
Huominenhan tosiaan on se oikea julkaisupäivä.
Siihen asti pitäydymme kisakutsussa http://kokemaki.taekwondo.fi/treenit.htm olevassa aikataulussa:


Em. sivuille on nyt lisätty muutama dokumentti.

_________________
Teme,
http://www.taekwondourheilijat.fi/
@TeemuHeino


Ylös
 Profiili  
 
ViestiLähetetty: Tiistai, 16.11.2010 23:13:01 
Poissa
 
 
Käyttäjän avatar

Liittynyt: Keskiviikko, 24.07.2002 08:27:32
Viestit: 3609
Paikkakunta: Eura/Kokemäki/Lahti
Lisää tietoa tästä kiehtovasta aiheesta löydät osoitteista

http://kokemaki.taekwondo.fi

JA

http://www.taekwondo.fi/kokemaki

_________________
Nigga I be Spike'd out, I could trip a referee
Tell by my attitude that I'm most definitely from.... Lahti!

http://www.youtube.com/watch?v=0UjsXo9l6I8


Ylös
 Profiili  
 
ViestiLähetetty: Keskiviikko, 17.11.2010 12:51:33 
Poissa
 
 
Käyttäjän avatar

Liittynyt: Keskiviikko, 24.07.2002 08:27:32
Viestit: 3609
Paikkakunta: Eura/Kokemäki/Lahti
Tilanne on elänyt vielä tänään, mutta ihan kohta järjestäjä panee korkin kiinni ja jäädyttää tilanteen. Katso ylemmästä viestistä, jos lisäys liigan senior 2 naiset sarjaan kiinnostaa, tässä harrastajat (inkl. ilves):

Ilmoittautuneet klo 11:47

Ilvessarjat

Alempivöiset (8.-5.kup), alle 11-vuotiaat (Taegeuk 1-4 Jang):

1. Jesperi Teuronen, Lohjan Taekwondo
2. Jasu Teuronen, Lohjan Taekwondo
3. Naam Suomalainen, Lohjan Taekwondo
4. Jade Walther, Vihti-Nummela Mudo
5. Eevi Huuskonen, Espoo Hwarang team
6. Oskar Mäkinen, Porin Taekwondo
7. Mikaela Lahti, Kokemäen Taekwondo
8. Aku Tuomainen, Lohjan Taekwondo
9. Keni Suomalainen, Lohjan Taekwondo

Alempivöiset (8.-5.kup), 11-13-vuotiaat (Taegeuk 1-4 Jang):

1. Willie Zhang, Espoo Hwarang team
2. Jasmin Ojala, Tampereen Kumgang Taekwondo
3. Taru Lahtinen, Riihimäki Taekwondo
4. Mauri-Matti Lahti, Kokemäen Taekwondo
5. Niko Järvinen, Budokwai TTT
6. Johannes Siltanen, Budokwai TTT
7. Lotta Ekberg, Kokemäen Taekwondo
8. Rasmus Valonen, Kokemäen Taekwondo

Ylempivöiset (4.-poom), alle 11-vuotiaat (Taegeuk 2-8 Jang):
Ei'ole Queta

Ylempivöiset (4.-poom), 11-13-vuotiaat (Taegeuk 2-8 Jang):

1. Jaana Talja, Porin Taekwondo
2. Linda Halonen, Porin Taekwondo
3. Mari Kesseli, Riihimäki Taekwondo

Parisarja (8.-1.kup), alle 14-vuotiaat ((Taegeuk 1-4 Jang):

1. Linda Halonen & Jaana Talja, Porin Taekwondo
2. Mauri-Matti Lahti & Mikaela Lahti, Kokemäen Taekwondo
3. Eevi Huuskonen & Willie Zhang, Espoo Hwarang team

Harrastajasarjat

Keltavöiset 8.-7.kup (Taegeuk 1-4 Jang):

Miehet:

1. Vesa Suomalainen, Lohjan Taekwondo

Naiset:

1. Helmi Härkönen, Espoo Hwarang team
2. Beverly Wong, Budokwai TTT


Vihreävöiset 6.-5.kup (Taegeuk 2-6 Jang):

Miehet:

1. Matti Peurala, Kokemäen Taekwondo
2. Aki Petteri Soininen, Riihimäki Taekwondo

Naiset:

1. Kristiina Marttila, Rauman Taekwondo
2. Laura Siemek, Rauman Taekwondo
3. Minna Vuoristo, Rauman Taekwondo
4. Paulina Tiainen, Vihti-Nummela Mudo
5. Eeva Järvenpää, Porin Taekwondo
6. Nina Möller, Porin Taekwondo
7. Anna Widberg, Helsingin Taekwondoseura
8. Jasmin Lukkari, Budokwai TTT

Sinivöiset 4.-3.kup (Taegeuk 4-8 Jang):

Miehet:

1. Rasmus Jussila Kokemäen Taekwondo
2. Jere Ranta-Pere Kokemäen Taekwondo
3. Juha Neuvonen, Vihti-Nummela Mudo
4. Jukka Teuronen, Lohjan Taekwondo
5. Esa Ritakallio, Rauman Taekwondo
6. Jari Salminen, Tampere Kumgang Taekwondo
7. Mikko Ponkilainen, Malmin Taekwondo
8. Branko Lampi, Budokwai TTT
9. Santeri Karonen, Kokemäen Taekwondo

Naiset:

1. Sirpa Halonen, Hausjärvi Hong Taekwondo
2. Aino Suhonen, Riihimäki Taekwondo
3. Heidi Hellsten, Rauman Taekwondo
4. Henna Tumelius, Rauman Taekwondo
5. Riina Aapasuo, Porin Taekwondo
6. Tarja Röytiö, Helsingin Taekwondoseura
7. Sarianne Nordberg, Helsingin Taekwondoseura

Puna- ja mustavöiset 2.kup-2.dan (Taegeuk 6-8 Jang, Koryo):

Miehet:

1. Antti Vajavaara, Porin Taekwondo
2. Juha Mustajärvi, Helsingin Taekwondoseura
3. Aleksi Lahtinen, Budokwai TTT

Naiset:

1. Suvi Ropponen, Vihti-Nummela Mudo
2. Johanna Berg, Porin Taekwondo
3. Oili Veneranta, Porin Taekwondo
4. Elvira Nordberg, Helsingin Taekwondoseura
5. Radja Abuzaid, Riihimäki Taekwondo
6. Kirsi Heino, Kokemäen Taekwondo

Parisarja alempivöiset, 8.-5.kup (Taegeuk 2-6 Jang):

1. Kristiina Marttila & Laura Siemek, Rauman Taekwondo
2. Helmi Härkönen & Willie Zhang, Espoo Hwarang team

Parisarja ylempivöiset, 4.-1.kup (Taegeuk4-8 Jang, Koryo):

1. Heidi Hellsten & Henna Tumelius, Rauman Taekwondo
2. Aino Suhonen & Aki Petteri Soininen, Riihimäki Taekwondo

Ryhmäsarja 8.kup-2.dan (Taegeuk 2-8 Jang, Koryo):

1. Esa Ritakallio & Heidi Hellsten & Henna Tumelius, Rauman Taekwondo
2. Helmi Härkönen & Eevi Huuskonen & Willie Zhang, Espoo Hwarang team
3. Linda Halonen & Jaana Talja & Oskar Mäkinen, Porin Taekwondo

_________________
Nigga I be Spike'd out, I could trip a referee
Tell by my attitude that I'm most definitely from.... Lahti!

http://www.youtube.com/watch?v=0UjsXo9l6I8


Ylös
 Profiili  
 
ViestiLähetetty: Torstai, 18.11.2010 16:01:41 
Poissa
 
 
Käyttäjän avatar

Liittynyt: Keskiviikko, 24.07.2002 08:27:32
Viestit: 3609
Paikkakunta: Eura/Kokemäki/Lahti
The big bad TaekoPlaah came. Then he huffed and he puffed and blew the Sataedu Areena down.

Esiintymisjärjestykset ovat hiukan erilaiset kuin yllä on esitetty, paikan päällä näette uudet listat. Keltavöisten harrastajien sarja on lisäksi yhdistetty pienen kilpailijamäärän vuoksi.

Kilpailijoiden toivotaan tulevan paikalle ennen kello kymmentä, koska muutokset aikatauluun ovat aina mahdollisia. Suunnitelma näyttää kuitenkin tältä:

Alue 1 Aloitusaika

Parit liiga 10:00
Master naiset 10:25
Master miehet 10:40
Junior tytöt 11:00
Junior pojat 11:50
Ryhmät liiga 12:00
RUOKATAUKO 12:10
Kadetit tytöt 12:40
Kadetit pojat 12:45
Senior 1 naiset 12:55
Senior 1 miehet 13:10
Siniset miehet 13:35
Puna-mustat naiset 14:20
Puna-mustat miehet 14:50
Senior 2 miehet 15:05
Senior 2 naiset 15:20
Päättyy 15:35

Alue 2 Aloitusaika

Ilves parit 10:40
Ilves vanhemmat ylemmät 10:50
Ilves vanhemmat alemmat 11:05
Ilves nuoremmat 11:35
Palkintojen jako 12:00
RUOKATAUKO 12:10
Parit ylemmät 12:40
Parit alemmat 12:45
Ryhmät harrastajat 12:55
Keltaiset naiset 13:10
Keltaiset miehet 13:20
Vihreät naiset 13:25
Vihreät miehet 14:05
Siniset naiset 14:15
Päättyy 14:50

_________________
Nigga I be Spike'd out, I could trip a referee
Tell by my attitude that I'm most definitely from.... Lahti!

http://www.youtube.com/watch?v=0UjsXo9l6I8


Ylös
 Profiili  
 
ViestiLähetetty: Torstai, 18.11.2010 16:05:50 
Poissa
 
 
Käyttäjän avatar

Liittynyt: Keskiviikko, 24.07.2002 08:27:32
Viestit: 3609
Paikkakunta: Eura/Kokemäki/Lahti
Ja dokumenttiakin ehdittiin kuvaamaan.

http://www.youtube.com/watch?v=NpBNiLU1SAg

_________________
Nigga I be Spike'd out, I could trip a referee
Tell by my attitude that I'm most definitely from.... Lahti!

http://www.youtube.com/watch?v=0UjsXo9l6I8


Ylös
 Profiili  
 
ViestiLähetetty: Torstai, 18.11.2010 16:13:02 
Poissa
 
 
Käyttäjän avatar

Liittynyt: Keskiviikko, 24.07.2002 08:27:32
Viestit: 3609
Paikkakunta: Eura/Kokemäki/Lahti
Ja jos et ole vielä ilmoittautunut, niin sullahan on kaks päivää aikaa treenata:

http://www.youtube.com/watch?v=zut5j5KsHNo

_________________
Nigga I be Spike'd out, I could trip a referee
Tell by my attitude that I'm most definitely from.... Lahti!

http://www.youtube.com/watch?v=0UjsXo9l6I8


Ylös
 Profiili  
 
ViestiLähetetty: Lauantai, 20.11.2010 19:11:43 
Poissa
 
 
Käyttäjän avatar

Liittynyt: Keskiviikko, 24.07.2002 08:27:32
Viestit: 3609
Paikkakunta: Eura/Kokemäki/Lahti
Kirjoitin itse ja säästin.

SM-liiga
Kadetti (11-13-vuotiaat), tytöt
1. Nea Säynäjoki, Tampereen Kumgang Taekwondo Chun

Kadetti, pojat
1. Atte Kulmala, Tampereen Kumgang Taekwondo Chun
2. Eero Ritakallio, Rauman Taekwondo

Juniori (14-18-vuotiaat) tytöt
1. Noora Hautasuo, Mansen Taekwondo Seura
2. Vera Lundan, Herttoniemen Taekwondo Hwang
3. Krista Tuhkanen, Tampereen Kumgang Taekwondo Chun

Juniori pojat
1. Roope Seppälä, Tampereen Kumgang Taekwondo Chun
2. Frans Salmi, Lohjan Taekwondoseura

Seniori 1 (19-30-vuotiaat) naiset
1. Terhi Lahtinen, Lahden Taekwondo Hwang
2. Mari Parviainen, Taekwondo Lahti
3. Triin Saviauk, Budokwai TTT

Seniori 1 miehet
1. Erik Sandström, Vihti-Nummela Mudo Taekwondo
2. Aki Tiihonen, Taekwondo Lahti
3. Jani Seppälä, Vihti-Nummela Mudo Taekwondo

Seniori 2 (31-40-vuotiaat) naiset
1. Johanna Nukari, Espoo Hwarang Team
2. Inna Lindgren, Budokwai TTT
3. Riitta Hurmerinta, Mukwan Jyväskylä

Seniori 2 miehet
1. Toni Germano, Espoo Hwarang Team
2. Jarno Heinonen, Mukwan Jyväskylä
3. Jari Johansson, Salon Seudun Taekwondo

Master (+40-vuotiaat) naiset
1. Adina Anghelescu-Hakala, Herttoniemen Taekwondo Hwang
2. Varpu Järvinen, Kokemäen Taekwondo
3. Ira Norro, Herttoniemen Taekwondo Hwang

Master miehet
1. Marco Halonen, Porin Taekwondoseura
2. Markku Vuorikoski, Lohjan Taekwondoseura
3. Ari Kukkonen, Tampereen Kumgang Taekwondo Chun

Parisarja
1. Mari Parviainen & Aki Tiihonen, Taekwondo Lahti
2. Adina Anghelescu-Hakala, Herttoniemen Taekwondo Hwang & Ilja Patrikainen, Mukwan Jyväskylä
3. Riitta Hurmerinta & Jarno Heinonen, Mukwan Jyväskylä

Ryhmäsarja
1. Tampereen Kumgang Taekwondo Chun (Säynäjoki, Seppälä, Tuhkanen)

Harrastajasarjat:

Punaiset ja mustat vyöt, naiset
1. Suvi Ropponen, Vihti-Nummela Mudo Taekwondo
2. Radja Abuzaid, Riihimäen Taekwondo
3. Kirsi Heino, Kokemäen Taekwondo

Punaiset ja mustat vyöt, miehet
1.Juha Mustajärvi, Helsingin Taekwondoseura
2. Antti Vajavaara, Porin Taekwondoseura
3. Aleksi Lahtinen, Budokwai TTT

Siniset vyöt, naiset
1. Tarja Röytiö, Helsingin Taekwondoseura
2. Riina Aapasuo, Porin Taekwondoseura
3. Aino Suhonen, Riihimäen Taekwondo

Siniset vyöt, miehet
1. Rasmus Jussila, Kokemäen Taekwondo
2. Mikko Ponkilainen, Malmin Taekwondo
3. Esa Ritakallio, Rauman Taekwondo

Vihreät vyöt, naiset
1. Kristiina Marttila, Rauman Taekwondo
2. Nina Möller, Porin Taekwondo
3. Laura Siemek, Rauman Taekwondo

Vihreät vyöt, miehet
1. Matti Peurala, Kokemäen Taekwondo
2. Aki Petteri Soininen, Riihimäen Taekwondo

Keltaiset vyöt
1. Beverly Wong, Budokwai TTT
2. Vesa Suomalainen, Lohjan Taekwondoseura
3. Helmi Härkönen, Espoo Hwarang Team

Parisarja, alemmat vyöt
1. Rauman Taekwondo (Marttila & Siemek)
2. Espoo Hwarang Team (Härkönen & Zhang)

Parisarja, ylemmät vyöt
1. Rauman Taekwondo (Hellsten & Tumelius)
2. Riihimäen Taekwondo (Suhonen & Soininen)

Ryhmäsarja
1. Porin Taekwondoseura (Halonen & Talja & Mäkinen)
2. Espoo Hwarang Team (Härkönen & Huuskonen & Zhang)
3. Rauman Taekwondo (Hellsten & Tumelius & Ritakallio)

Alle 11-vuotiaat
1. Eevi Huuskonen, Espoo Hwarang Team
2. Naam Suomalainen, Lohjan Taekwondo
3. Oskar Mäkinen, Porin Taekwondo

11-13-vuotiaat alempivöiset
1. Willie Zhang, Espoo Hwarang Team
2. Taru Lahtinen, Riihimäen Taekwondo
3. Rasmus Valonen, Kokemäen Taekwondo

11-13-vuotiaat ylempivöiset
1. Mari Kesseli, Riihimäen Taekwondo
2. Linda Halonen, Porin Taekwondo
3. Jaana Talja, Porin Taekwondo

Alle 14-vuotiaat, parisarja
1. Eevi Huuskonen & Willie Zhang, Espoo Hwarang Team
2. Linda Halonen & Jaana Talja, Porin Taekwondo
3. Mauri-Matti Lahti & Mikaela Lahti, Kokemäen Taekwondo

_________________
Nigga I be Spike'd out, I could trip a referee
Tell by my attitude that I'm most definitely from.... Lahti!

http://www.youtube.com/watch?v=0UjsXo9l6I8


Ylös
 Profiili  
 
ViestiLähetetty: Sunnuntai, 21.11.2010 15:57:48 
Poissa
 
 
Käyttäjän avatar

Liittynyt: Torstai, 11.04.2002 15:05:52
Viestit: 5086
Paikkakunta: Turku
Onnitelut Kokemäen kisan voittajille!

Madrid Open on liikesarjojen osalta saatu myös päätökseen. Suomalaisten sijoitukset:

Junior Male: Olli Siltanen, karsiutui
Senior 1 Female: Roosa Närhi, pronssia
Senior 1 Male: Heikki Liukkonen, finaaliin (veikataan sijaa 5. tai 6., pitää tarkistaa)
Senior 2 Male: Jarkko Mäkinen, kultaa
1st Pair: Roosa Närhi & Olli Siltanen, karsiutui

Massiiviset kisat on, avaisissa laskettiin olevan noin 5000 katsojaa. Näytöksessä oli mukana 500 lasta! Maita on mukana Andorra, Espanja, Kazakstan, Korea, Marokko, Meksiko, Portugal, Ranska, Suomi, Turkki ja USA.

_________________
Harjoittelussa määrä ei korvaa laatua. Ja päinvastoin.


Ylös
 Profiili  
 
ViestiLähetetty: Maanantai, 22.11.2010 09:14:08 
Poissa
 
 

Liittynyt: Maanantai, 22.04.2002 23:16:10
Viestit: 32
Paikkakunta: Kokemäki
Onnittelut Madridissa menestyneille! Kateeksi pikkuisen käy, mutta oli Kokemäelläkin ihan kivvaa...

_________________
Parempi myöhään kuin ei silloinkaan!


Ylös
 Profiili  
 
Näytä viestit ajalta:  Järjestä  
Aloita uusi ketju Vastaa viestiin  [ 15 viestiä ] 

Kaikki ajat ovat UTC + 3 tuntia


Paikallaolijat

Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Ei rekisteröityneitä käyttäjiä ja 1 vierailijaa


Et voi kirjoittaa uusia viestejä
Et voi vastata viestiketjuihin
Et voi muokata omia viestejäsi
Et voi poistaa omia vestejäsi
Et voi lähettää liitetiedostoja.

Etsi tätä:
Hyppää:  
cron
POWERED_BY
Käännös, Lurttinen, www.phpbbsuomi.com